HBHTA PONOWNIE NA HTAi
26 marca, 2021 0

Po raz kolejny dr Iga Lipska, Kierownik Konsorcjum Naukowo-Badawczego projektu po raz kolejny reprezentowała nasz projekt podczas HTAi! Dr Lipska wygłosiła wykład na temat podczas webinaru „HTA i opieka zdrowotna oparta na wartościach: metody” (HTA and Value-Based Healthcare: Methods) organizowanego przez tę międzynarodową organizację.

Podczas tej sesji zostały omówione metodologiczne różnice między oceną HTA a opieką zdrowotną opartą na wartościach oraz sposoby ich zastosowania do wyrobów medycznych. Celem spotkania było zapewnienie uczestnikom wszechstronnego zrozumienia, w jaki sposób metody HTA i VBHC mogą być stosowane w praktyce. Wartości przedstawione podczas spotkania z założenia mają wspierać cele i misję Grupy Zainteresowań ds. Urządzeń Medycznych, w tym pogłębianie dialogu na temat metod HTA wyrobów medycznych i tworzenia polityki opartej na dowodach, aby opracować sposób, w jaki oceniamy szybko rozwijający się sektor technologii.

W panelu udział wzięli:

Richard Charter, wiceprezes Alira Health

Iga Lipska, Kierownik Projektów Badawczych w NFZ

Anastasia Chalkidou, zastępca dyrektora i starszy pracownik naukowy w HTA

Joseph Casey, profesor, dyrektor ds. Partnerstw i programu

Polskie doświadczenia w HTA, a teraz w HB-HAT budzą spore zaangażowanie, dzięki czemu na bazie dotychczasowych moich kontaktów międzynarodowych, budujemy dalsze możliwości do identyfikowania dobrych praktyk zagranicznych

Link do nagrania:

healthtai.sharepoint.com

Prezentacja dr Igi Lipskiej:

21.03.04_HTAi_MedTech_SIG_HTA_Poland_national_vs_local_IgaLipska.pdf